ORIENTAL  TOURS  TAJLANDIA

wycieczki z polskim przewodnikiem

Bangkok - Pattaya - Phuket - Kao Lak

strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Małgosia +66 879 80 75 70

**iMessage, FaceTime, Whatsapp, Viber, Line**

Facebook: Oriental Tours Wycieczki po polsku facebook.com/OrientalPhuket
Skype: asian_divers
strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Nie zarezerwowałeś jeszcze wycieczek

Bangkok i okolice w 3 dni

To coś więcej niż zbiór najciekawszych miejsc do zobaczenia w Bangkoku i okolicach. To spójna i ciekawie opowiedziana historia Syjamu: od średniowiecznych królestw, poprzez barwną i krwawą opowieść o rozkwicie i upadku Ayuthaya, dynastii Chakri w Bangkoku, po rolę i pozycję Tajlandii w czasie II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Przepleciona ciekawostkami z życia codziennego, urozmaicona malowniczymi widokami, uzupełniona smacznym, słodko – pikantnym jedzeniem. Przeżyj tę przygodę z nami.
Cechy
Miejsce:
Orientacyjny czas:
Termin:
Przewodnik:
Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya
3 dni / 2 noce
piątek - niedziela
polski
krótka charakterystyka wycieczki
Cena
11900 THB
Opcja wiekowa: Tooltip

Data wycieczki:


Opis wycieczki

Program 3 dniowy jest połączeniem jednodniowej wycieczki "Kontrasty BAngkoku" oraz 2 dniowej "Most na rzece Kwai i ruiny Ayutthaya".

Dzień 1. Bangkok.

Spotkanie osób z Pattaya i Phuket w Bangkoku ok. 9:30. Szczególy transferu sprawdź w zakładce "dojazd".

 • Przejdziemy do stacji tramwaju wodnego nad rzeką Chao Praya, przejazd tramwajem do Wat Arun.

Bangkok jest miastem, w którym sieć komunikacji wodnej jest bardzo rozbudowana. Tramwaj wodny to najszybszy i ciekawy środek lokomocji. Omijając można szybko przedostać się w wiele miejsc z widokiem na panoramę miasta.

 • Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

Świątynia zdobiona recznie wykonanymi płytkami ceramicznymi, jeden z symboli Bangkoku, zwana również Świątynią Świtu (Temple of a Down). Nazwa pochodzi od imienia Aruna - woźnicy hinduskiego boga słońca, który przybiera nierealne, impresjonistyczne barwy fioletu o wschodzie i zachodzie słońca podobnie jak elewacja świątyni Wat Arun

 • Zwiedzanie świątyni Wat Po.

Świątynia Leżącego Buddy jest największą w stolicy (95 pagod) i najstarszą istniejącą (XVI wiek) W przeszłości był tu pierwszy otwarty uniwersytet w kraju. Uczono między innymi medycyny, literatury, astrologii i masażu. Słynna z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy: długiego na 46 metrów i wysokiego na 15 metrów.

 • Spacer do Grand Palace.

Przejście,ok. 15 minut aleją wzdłuż targowiska amuletów. Tajowie są bardzo zabobonni i wierzą w dobroczynne działanie zabezpieczających talizmanów. Aby ich moc rzeczywiście działała, powinny mieć zaklętą w sobie ochronną mantrę.

 • Zwiedzanie kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy.

Kompleks świątyń i budynków królewskich, główna atrakcja turystyczna Bangkoku, którą trzeba zobaczyć. Słynna z obecności posągu Buddy, zwanego Szmaragdowym, ale w rzeczywistości wykutym z jadeitu. Posąg jest ubrany w szaty w zależności od pory roku: 3 różne szaty na porę gorącą, deszczową i suchą. Jedyną osobą w Królestwie, która ma prawo podejść do posągu i zmienić szaty jest Król. Opowiemy tu kolejny rozdział historii Tajlandii o dynastii Chakrii, aż panującego przez osatnie 65 lat Króla Bhumibola Adulyadeja - Ramy IX.

 • Zwiedzanie domu Jima Thompsona

Jeden z najpiękniejszych, drewnianych, wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki i atmosfery starego Bangkoku. Jim Thompson, twórca jedwabnego imperium, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w malezyjskiej dżungli w 1967 roku, jest otoczony estymą w Tajlandii. Przewodnik opowie Wam jego historię. Podczas zwiedzania zobaczycie również, jak hoduje się kokony i pozyskuje jedwab - jeden z towarów eksportowych Tajlandii. Przy domu znajduje się sklep z wyrobami z tajskiego jedwabiu marki Jim Thompson: ubraniami, pościelą, torebkami, ozdobami.

 • Lunch

Na trasie zwiedzania zatrzymamy się na smaczny lunch, złożony z przysmaków lokalnej kuchni. Tajskie potrawy zachwyacją bogactwem smaków i aromatów, oraz zaskakującymi połączeniami, jak na przykład słodko -  pikantny. Kuchnia tajska oferuje również wiele łagodnych potraw; każdy znajdzie coś smacznego dla siebie.


Dzień 2. Kanchanaburi.

 • Spotkanie w hotelu w Bangkoku ok. 6 rano. Hotele przygotywuwują tzw. suchy prowiant - śniadanie w pudełkach, które można zabrać ze sobą i zjeść w drodze na miejsce zwiedzania.
 • Pływający targ Damnoen Saduak.

Targowisko na wodzie - dziesiątki drewnianych łodzi oferuje różnorodne produkty: świeże owoce, warzywa, pamiątki, wyroby rękodzieła, przyprawy. Wsiądziemy na małą łódź i przepłyniemy kanałami pośród sprzedawców na łodziach.

 • Most na rzece Kwai i Kolej Śmierci.

Zbudowana w latach 1942-1943 miała być bezpieczną drogą zapatrzenia armi japońskiej podczas planowanego ataku na Indie. Budowana przez jeńców wojennych, układających trakt przez ręcznie kute w skale wąwozy, dziką dżunglę, ui drewaniane wiadkukty wzdłuż rzeki pochłonęła niemal 100 tys ofiar. Stąd nazwa Kolej Śmierci. Podczas podróży pociągiem (ok. 1,5 h) jest okazja do zobaczenia efektów heroicznej pracy budowniczych, a także meandrów rzeki Kwai, pól ryzowych, upraw i zwykłego wiejskiego zycia na tle wzgórz porośniętych soczysto zieloną dżunglą. Otrzymacie pamiątkowy dyplom przejazdu Koleją Śmierci.
Trasa przejazdu obejmuje słynny most na rzece Kwai; przy którym znajduje się Muzeum historyczne. Będziecie mieli okazję przejść po moście, a chętni będą mogli odwiedzić muzeum z obozowymi pamątkami. Przewodnik opowie o niezwykłych umiejętnościach dyplomatycznychTajów, które uchroniły kraj jako jedyny w regionie Azji PD-Wsch od podległości kolonialnej i zniszczeń wojennych

 • Lunch w lokalnej restauracji.

Zestaw smacznych dań kuchni tajskiej serwowany w formie szwedzkiego stołu

 • Pobyt nad wodospadami Erewan.

Park Narodowy Erewan to piękna trasa przez dżunglę z 7 wodospadami po drodze. Na zwiedzenie ich wszystkich trzeba całego dnia. My zostaniemy w obrębie pierwszych 3 wodospadów - każdy według własnego uznania spędzi tu czas: na spacer po dżungli, kąpiel pod wodospadem, relaks i fotgrafie na tle wspaniałej przyrody

 • Zakwaterowanie w hotelu w Kanchanaburi

Noc spędzamy w Kanchanaburi, w klimatycznym hoteliku w okolicach rzeki Kwai. Jest tu wiele restauracji położonych tuż nad wodą, gdzie można miło spędzić wieczór.

 


Dzień 3. Ayutthaya.

 • Śniadanie w hotelu w Kanchanaburi.

Tym razem nie będziecie wstawać przed świtem i zdążycie zjejść śniadanie w hotelu :)

 • Pobyt i zwiedzanie Ayutthaya.

Zwiedzanie śwątyń i średniowiecznyoch ruin w dawnej stolicy Tajlandii - Ayutthaya, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO to jakby podróż w czasie. Mini bus zabierze Was do średniowiecznej stolicy Tajlandii, gdzie wraz z polskim przewodnikiem poznacie historię Imperium Syjamu. Przejdziecie przez średniowieczne ruiny klasztorów i świątyń - krużganki, schodki, arkady - podziwiając architekturę kiedyś największego miasta na świecie. Klimat ruin bardzo przypomina kmerski Angkor Wat w Kambodży. Dowiemy się o upadku tej metropolii obleganej przez armię birmańskich wojowników na słoniach bojowych.

 • Lunch

Po lunchu kończymy zwiedzanie i wracamy busem do hotelu w Pattaya lub na lotnisko Don Muaeng.

 

Dojazd

Informacje praktyczne dotyczące dojazdu na wycieczkę:

 • Podczas wycieczki jednodniowej i trzydniowej w Bangkoku, Kanchanaburi i Ayuthaya poruszamy się minibusami Toyota Commuter. W busach nie ma miejsc na duży bagaż, a wyłącznie bagaż podręczny, który musi zmieścić się pod siedzeniami.

Dojazd do Bangkoku dla osób z Phuket, Khao Lak i Krabi:

 • Przejazd nocnym autobusem do Bangkoku zajmuje 12 godzin. Wybierając tę opcję, wyjazd na wycieczkę rozpoczyna się dzień wcześniej późnym popołudniem. Autobus odjeżdża z dworca na Phuket o 18:30. Powrót z Bangkoku jest w kolejny dzień po zakończeniu wycieczki ok. 7:00 na dworcu
 • Autobus jest nowoczesnym, dwupoziomowym autokarem o takim samym standardzie, jaki znamy z Europy - klimatyzowanym i z toaletą i oferuje 2 warianty: klasę I i VIP. Różnica dotyczy szerokości siedzenia: klasa I to siedzenia takie, jakie są zwyczajowo w autokarze; VIP są szersze (ale nie wystarczająco szerokie dla np. mamy z małym dzieckiem). Autokar bez względu na klasę jedzie tą samą trasą i w tym samym czasie. W czasie około12 godzin jazdy jest 1 zaplanowany przystanek (około północy) na dużej stacji benzynowej, gdzie można coś zjeść. Autokar nie zatrzymuje się na żądanie w trakcie jazdy (np. na dodatkową toaletę). Toaleta w autokarze bywa ciasna i brudna. Na podróż autokarem koniecznie trzeba się zaopatrzyć w coś ciepłego do ubrania, gdyż często klimatyzacja jest ustawiona na bardzo niską temperaturę. Zalecamy podróż do Bangkoku samolotem.
 • Przelot na trasie Phuket - Bangkok trwa 1,5h i odbywa się w pierwszy dzień wycieczki rano - lotem o 6:45 rano z Phuket, tanimi liniami Air Asia na lotnisko Don Muang. Ceny przelotu zależą od przewoźnika i konkretnej daty. Organizator może pomóc w zakupie biletu przez internet - stronę przewoźnika lub klient kupuje go samodzielnie po upewnieniu się, że będzie to właściwy lot. Proszę nie wykupywać opcji bagażu, oprócz bagażu podręcznego. Nie mamy możliwości odbierania państwa naszym transportem z bagażem innym niż miejszczącym się pod siedzeniami w busie, chyba, że uzgodnicie to specjalnie z nami.
 • Trasę Phuket - Bangkok - Phuket można pokonać również w jedną stronę samolotem, w drugą autobusem - w takim wariancie lepiej wybrać lot do Bangkoku a powrót autobusem.
 • W pakiecie 3 dni / 2 noce transfery: hotel na Phuket lub w Khao Lak - lotnisko i z powrotem oraz z lotniska Don Muang w Bangkoku lub hotelu w China Town i z powrotem jest wliczony w cenę wycieczki.
 • Podczas wycieczki jednodniowej do Bangkoku transfery na/z lotniska nie są wliczone w cenę wycieczki.
 • transfery z Krabi nie są wliczone w cenę wycieczki

 

Dojazd do Bangkoku dla osób z Pattaya:

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Pattaya i transfer busem do Bangkoku i z powrotem jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

Dojazd do Bangkoku dla osób z Hua Hin i Cha Am

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Hua Hin i Cha Ami transfer busem do Bangkoku i z powrotem nie jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

W cenie

W cenie pakietu:

- 2 noclegi w urokliwych hotelach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem; hotel oferuje dostawki do pokoi
- 3 dni wycieczki z polskim przewodnikiem wg opisu powyżej; w cenie wycieczek wszystkie zaplanowane przejazdy, bilety wstępu
- 2 śniadanie w hotelu i 3 lunche w lokalnych restauracjach - lunche są prostymi posiłkami kuchni tajskiej;
- transfer z hotelu w Pattaya, Phuket, Kao Lak w obie strony
- transfery na lotnisko na/z Phuket i w Bangkoku

W cenie nie ma:
- dojazdu/ przelotu do Bangkoku z Phuket
- kolacji

Weź ze sobą

Co zabrać ze sobą:

  1. Do busa: małą poduszkę, jak do samolotu, bluzę lub koszulę z długim rękawem;
  2. Odpowiedni ubiór do świątyń i wygodne, przewiewne obuwie;
  3. Stosowną ochronę przed słońcem; Oprócz kremu doskonale sprawdza się parasol. Zwykle im dalej od morza tym goręcej;
  4. Koszulki na przebranie - w razie spocenia lub zmoknięcia, aby nie siedzieć w mokrym ubraniu podczas jazdy klimatyzowanym busem;
  5. Lokalne pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje;
  6. Aparat fotograficzny;
  7. Paszport, polisę ubezpieczeniową;

Ubiór do świątyń:

  1. Do wszystkich światyń obowiązuje odpowiedni ubiór - tzn. odzież zakrywająca uda, ramiona i z małym dekoltem. Kobiety powinny mieć zakryte kolana
  2. Najbardziej restrykcyjnym miejscem pod względem ubioru jest Grand Palace. Ubranie dla Pań i Panów musi zakrywać kolana (być zdecydowanie poniżej kolan), rękawy sięgać do łokci, nie obcisłe. Chusty nie spełniają tego wymogu, a osoby niewłaściwie ubrane nie są wpuszczane do obiektu, dlatego prosimy o przygotowanie się. Mozliwe jest wypożyczenie czystego stroju, na miejscu za niewielką opłatą, aby uniknąć noszenia ubrań. Ze względu na otwartą przestrzeń w Grand Palace bardzo zalecamy wzięcie parasola lub okrycia na głowę, aby chronić się przed przegrzaniem

Ostrzeżenia:

  1. W Bangkoku widzi się ostrzeżenia przed kieszonkowcami, prosimy o zachowanie ostrożności przy wyciąganiu pliku banknotów lub zostawianiu otwartej torebki. Poziom własnej ochrony i rzeczywiste zagrożenie nie muszą być jednak większe niż zwyczajowo w Polsce.
  2. Coraz częściej słyszymy o kradzieżach w tuk-tukach. Typowy scenariusz: kierowca tuktuka dzwoni do kogoś przez telefon, chwilę później skręca w pustą uliczkę a pasażer lub kierowca przypadkowo mijanego skutera próbuje wyrwać plecak lub torbkę pasażerów. Prosimy nosić w Bangkoku paszporty i karty kredytowe w kieszeni blisko ciała. Nie znamy przypadków rozbojów, ale drobnych kradzieży tak.

Nocleg

W ramach wycieczki do Bangkoku oferujemy nastepujące noclegi w ramach pakietów: 1 nocleg po pierwszym dniu w Bangkoku i 1 nocleg po drugim dniu w Kanchanaburi.

Na nocleg wybieramy miejsca, które oprócz dobrego standardu mają też lokalny urok i wystrój. Naszymi ulubieńcami są hotele typu butikowego, które trudno czasem zakwalifikować na podstawie gwiazdek. Naszym zdaniem o wiele przyjemniej jest spać w maleńkim, pięknie urządzonym hoteliku, w którym nie ma basenu niż w molochu przypominającym lata 80. PRL, dumnie prezentującego 4* na folderach, z zatłoczonym basenem i korytarzami pełnymi hałaśliwych Rosjan i Chińczyków.

Pierwszorzędnym kryteriium wyboru miejsca na nocleg podczas wycieczki krajoznawczej jest lokalizacja - w okolicy musi się coś dziać, musi być pomysł na spędzenie wieczoru, gdyż po to jeździmy na wycieczki, żeby nie siedzieć na leżaku przy basenie. Sąsiedztwo dobrego jedzenia, masażu, sklepu to ważne czynniki wyboru miejsca.

 • Nocleg w Bangkoku - po pierwszym dniu wycieczki.

Zakwaterownie w pięknym, małym, butikowym hoteliku w sercu Chińskiej Dzielnicy. Hotel ulokowany jest w samym sercu chińskiej dzielnicy Bangkoku. Pokoje z orientalnym wystrojem, czyste łazienki, minibar, sejf, wifi. Przed hotelem jest sklep spożywczy i mała kawiarenka. Ulica, która budzi się o zmroku, tętni życiem niemal do świtu oferując potrawy od najdziwniejszych, przygotowywanych wprost na ulicy do ekskluzywnych, w eleganckich restauracjach. Kramy z owocami, najlepsze sklepy ze złotem w kraju i targowisko - to wszystko znajdziecie tuż przy hotelu.

Pokoje są dwuosobowe bez możliwości dostawki. Dziecko do lat 10 może dzielić łóżko z rodzicami. Są też opcje pokoi rodzinnych 3 i 4 osobowych. Ze względu na wyższą cenę pokoju rodzinnego przy tej opcji nie oferujemy zniżek ceny pakietu dla dzieci.

W cenie noclegu: zestaw napojów z mini baru + kawa i herbata w pokoju, Wi Fi, śniadanie lub suchy prowiant.

 • Nocleg w Kanchanaburi - po drugim dniu wycieczki.

Hotel położony w pobliżu rzeki Kwai, dający możliwość przejścia piechotą do restauracjii przy rzece i centrum miasteczka. Staramy się unikać spania w hotelach bambusowych na rzece ze względu na fatalne warunki i dokuczliwe owady.


Pokoje dwuosobowe z możliowością dostawki.

W cenie: śniadanie.