ORIENTAL  TOURS  TAJLANDIA

wycieczki z polskim przewodnikiem

Bangkok - Pattaya - Phuket - Kao Lak

strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Małgosia +66 879 80 75 70

**iMessage, FaceTime, Whatsapp, Viber, Line**

Facebook: Oriental Tours Wycieczki po polsku facebook.com/OrientalPhuket
Skype: asian_divers
strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Nie zarezerwowałeś jeszcze wycieczek

Kontrasty Bangkoku 1 dzień

Zaskakująca różnorodnością metropolia przyciąga zwiedzających, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Nie przypadkowo nazywana jest Miastem Aniołów czy Wenecją Wschodu. Bangkok był inspiracją dla kontrowersyjnych utworów: Piosenki One Night in Bangkok, filmów Kac Vegas, Anna i Król, Suriyothai , oraz wielu innych. Poczuj magię Bangkoku wszystkim zmysłami.
Cechy
Miejsce:
Orientacyjny czas:
Termin:
Przewodnik:
Bangkok, Tajlandia
8:30 - 16:00
piątki
polski
krótka charakterystyka wycieczki
Cena
3500 THB
Opcja wiekowa: Tooltip

Data wycieczki:


Opis wycieczki

Dostępna z Phuket, Kao Lak, Bangkoku, Pattaya

Program wycieczki:

Spotkanie osób z Pattaya i Phuket w Bangkoku ok. 9:30.

 • Przejdziemy do stacji tramwaju wodnego nad rzeką Chao Praya, przejazd tramwajem do Wat Arun.

Bangkok jest miastem, w którym sieć komunikacji wodnej jest bardzo rozbudowana. Tramwaj wodny to najszybszy i ciekawy środek lokomocji. Omijając ruch uliczny można szybko przedostać się w wiele miejsc z widokiem na panoramę miasta.

 • Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

Świątynia zdobiona recznie wykonanymi płytkami ceramicznymi, jeden z symboli Bangkoku, zwana również Świątynią Świtu (Temple of a Down). Nazwa pochodzi od imienia Aruna - woźnicy hinduskiego boga słońca, który przybiera nierealne, impresjonistyczne barwy fioletu o wschodzie i zachodzie słońca podobnie jak elewacja świątyni Wat Arun

 • Zwiedzanie świątyni Wat Po.

Świątynia Leżącego Buddy jest największą w stolicy (95 pagod) i najstarszą istniejącą (XVI wiek) W przeszłości był tu pierwszy otwarty uniwersytet w kraju. Uczono między innymi medycyny, literatury, astrologii i masażu. Słynna z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy: długiego na 46 metrów i wysokiego na 15 metrów.

 • Spacer do Grand Palace.

Przejście,ok. 15 minut aleją wzdłuż targowiska amuletów. Tajowie są bardzo zabobonni i wierzą w dobroczynne działanie zabezpieczających talizmanów. Aby ich moc rzeczywiście działała, powinny mieć zaklętą w sobie ochronną mantrę.

 • Zwiedzanie kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy.

Kompleks świątyń i budynków królewskich, główna atrakcja turystyczna Bangkoku, którą trzeba zobaczyć. Słynna z obecności posągu Buddy, zwanego Szmaragdowym, ale w rzeczywistości wykutym z jadeitu. Posąg jest ubrany w szaty w zależności od pory roku: 3 różne szaty na porę gorącą, deszczową i suchą. Jedyną osobą w Królestwie, która ma prawo podejść do posągu i zmienić szaty jest Król. Opowiemy tu kolejny rozdział historii Tajlandii o dynastii Chakrii, aż panującego przez osatnie 65 lat Króla Bhumibola Adulyadeja - Ramy IX.

 • Zwiedzanie domu Jima Thompsona

Jeden z najpiękniejszych, drewnianych, wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki i atmosfery starego Bangkoku. Jim Thompson, twórca jedwabnego imperium, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w malezyjskiej dżungli w 1967 roku, jest otoczony estymą w Tajlandii. Przewodnik opowie Wam jego historię. Podczas zwiedzania zobaczycie również, jak hoduje się kokony i pozyskuje jedwab - jeden z towarów eksportowych Tajlandii. Przy domu znajduje się sklep z wyrobami z tajskiego jedwabiu marki Jim Thompson: ubraniami, pościelą, torebkami, ozdobami.

 • Lunch

Na trasie zwiedzania zatrzymamy się na smaczny lunch, złożony z przysmaków lokalnej kuchni. Tajskie potrawy zachwyacją bogactwem smaków i aromatów, oraz zaskakującymi połączeniami, jak na przykład słodko -  pikantny. Kuchnia tajska oferuje również wiele łagodnych potraw; każdy znajdzie coś smacznego dla siebie.


Po zakończeniu zwiedzania około 16:00, osoby które wracają do Pattaya / na Phuket opuszczają Bangkok; osoby, które zostają na 3 dniowy pakiet jadą do hotelu w China Town i po zameldowaniu, od ok. 16:30, mają czas wolny na realizację własnych planów. Zwykle kilka osób decyduje się na zakupy, inni wolą zobaczyć tajski boks albo życie nocne. Mamy możliwość posmakowania super egzotycznego jedzenia od ulicznych sprzedawców i spróbowania tajskiego masażu.

Dojazd

Informacje praktyczne dotyczące dojazdu na wycieczkę:

 • Podczas wycieczki jednodniowej i trzydniowej w Bangkoku, Kanchanaburi i Ayuthaya poruszamy się minibusami Toyota Commuter. W busach nie ma miejsc na duży bagaż, a wyłącznie bagaż podręczny, który musi zmieścić się pod siedzeniami.

Dojazd do Bangkoku dla osób z Phuket, Khao Lak i Krabi:

 • Przejazd nocnym autobusem do Bangkoku zajmuje 12 godzin. Wybierając tę opcję, wyjazd na wycieczkę rozpoczyna się dzień wcześniej późnym popołudniem. Autobus odjeżdża z dworca na Phuket o 18:30. Powrót z Bangkoku jest w kolejny dzień po zakończeniu wycieczki ok. 7:00 na dworcu
 • Autobus jest nowoczesnym, dwupoziomowym autokarem o takim samym standardzie, jaki znamy z Europy - klimatyzowanym i z toaletą i oferuje 2 warianty: klasę I i VIP. Różnica dotyczy szerokości siedzenia: klasa I to siedzenia takie, jakie są zwyczajowo w autokarze; VIP są szersze (ale nie wystarczająco szerokie dla np. mamy z małym dzieckiem). Autokar bez względu na klasę jedzie tą samą trasą i w tym samym czasie. W czasie około12 godzin jazdy jest 1 zaplanowany przystanek (około północy) na dużej stacji benzynowej, gdzie można coś zjeść. Autokar nie zatrzymuje się na żądanie w trakcie jazdy (np. na dodatkową toaletę). Toaleta w autokarze bywa ciasna i brudna. Na podróż autokarem koniecznie trzeba się zaopatrzyć w coś ciepłego do ubrania, gdyż często klimatyzacja jest ustawiona na bardzo niską temperaturę. Zalecamy podróż do Bangkoku samolotem.
 • Przelot na trasie Phuket - Bangkok trwa 1,5h i odbywa się w pierwszy dzień wycieczki rano - lotem o 6:45 rano z Phuket, tanimi liniami Air Asia na lotnisko Don Muang. Ceny przelotu zależą od przewoźnika i konkretnej daty. Organizator może pomóc w zakupie biletu przez internet - stronę przewoźnika lub klient kupuje go samodzielnie po upewnieniu się, że będzie to właściwy lot. Proszę nie wykupywać opcji bagażu, oprócz bagażu podręcznego. Nie mamy możliwości odbierania państwa naszym transportem z bagażem innym niż miejszczącym się pod siedzeniami w busie, chyba, że uzgodnicie to specjalnie z nami.
 • Trasę Phuket - Bangkok - Phuket można pokonać również w jedną stronę samolotem, w drugą autobusem - w takim wariancie lepiej wybrać lot do Bangkoku a powrót autobusem.
 • W pakiecie 3 dni / 2 noce transfery: hotel na Phuket lub w Khao Lak - lotnisko i z powrotem oraz z lotniska Don Muang w Bangkoku lub hotelu w China Town i z powrotem jest wliczony w cenę wycieczki.
 • Podczas wycieczki jednodniowej do Bangkoku transfery na/z lotniska nie są wliczone w cenę wycieczki.
 • transfery z Krabi nie są wliczone w cenę wycieczki

 

Dojazd do Bangkoku dla osób z Pattaya:

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Pattaya i transfer busem do Bangkoku i z powrotem jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

Dojazd do Bangkoku dla osób z Hua Hin i Cha Am

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Hua Hin i Cha Ami transfer busem do Bangkoku i z powrotem nie jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

W cenie

Cena jednodniowego programu zawiera: transfer z hotelu w Pattaya, transfer z hotelu w China Town w Bangkoku, atrakcje opisane w programie, bilety wstępu, lunch + woda i coca cola, opieka polskiego przewodnika.
Cena nie zawiera: transferu hotel-lotnisko-hotel na Phuket ani w Bangkoku dla osób z Phuket oraz trasferu z Hua Hin do Bangkoku.

Weź ze sobą

Co zabrać ze sobą:

  1. Do busa: małą poduszkę, jak do samolotu, bluzę lub koszulę z długim rękawem;
  2. Odpowiedni ubiór do świątyń i wygodne, przewiewne obuwie;
  3. Stosowną ochronę przed słońcem; Oprócz kremu doskonale sprawdza się parasol. Zwykle im dalej od morza tym goręcej;
  4. Koszulki na przebranie - w razie spocenia lub zmoknięcia, aby nie siedzieć w mokrym ubraniu podczas jazdy klimatyzowanym busem;
  5. Lokalne pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje;
  6. Aparat fotograficzny;
  7. Paszport, polisę ubezpieczeniową;

Ubiór do świątyń:

  1. Do wszystkich światyń obowiązuje odpowiedni ubiór - tzn. odzież zakrywająca uda, ramiona i z małym dekoltem. Kobiety powinny mieć zakryte kolana
  2. Najbardziej restrykcyjnym miejscem pod względem ubioru jest Grand Palace. Ubranie dla Pań i Panów musi zakrywać kolana (być zdecydowanie poniżej kolan), rękawy sięgać do łokci, nie obcisłe. Chusty nie spełniają tego wymogu, a osoby niewłaściwie ubrane nie są wpuszczane do obiektu, dlatego prosimy o przygotowanie się. Mozliwe jest wypożyczenie czystego stroju, na miejscu za niewielką opłatą, aby uniknąć noszenia ubrań. Ze względu na otwartą przestrzeń w Grand Palace bardzo zalecamy wzięcie parasola lub okrycia na głowę, aby chronić się przed przegrzaniem

Ostrzeżenia:

  1. W Bangkoku widzi się ostrzeżenia przed kieszonkowcami, prosimy o zachowanie ostrożności przy wyciąganiu pliku banknotów lub zostawianiu otwartej torebki. Poziom własnej ochrony i rzeczywiste zagrożenie nie muszą być jednak większe niż zwyczajowo w Polsce.
  2. Coraz częściej słyszymy o kradzieżach w tuk-tukach. Typowy scenariusz: kierowca tuktuka dzwoni do kogoś przez telefon, chwilę później skręca w pustą uliczkę a pasażer lub kierowca przypadkowo mijanego skutera próbuje wyrwać plecak lub torbkę pasażerów. Prosimy nosić w Bangkoku paszporty i karty kredytowe w kieszeni blisko ciała. Nie znamy przypadków rozbojów, ale drobnych kradzieży tak.