ORIENTAL  TOURS  TAJLANDIA

wycieczki z polskim przewodnikiem

Bangkok - Pattaya - Phuket - Kao Lak

strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Małgosia +66 879 80 75 70

**iMessage, FaceTime, Whatsapp, Viber, Line**

Facebook: Oriental Tours Wycieczki po polsku facebook.com/OrientalPhuket
Skype: asian_divers
strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Nie zarezerwowałeś jeszcze wycieczek

Kultura i obyczaje

Czym jest karma? Jak Tajowie obchodzą nowy rok? Za co ludzie kochają Króla? Czy wszystkie pracownice barów to prostytutki? Czy łatwo tu dostać prawo jazdy? Czy każdy nauczyciel używa kija bambusowego do dyscyplinowania uczniów? Czemu Tajki tak bardzo chcą męża z zagranicy? I dlaczego zadawanie wielu pytań jest w Tajlandii niegrzeczne? Poznacie odpowiedzi podczas wycieczki.Czeka też na Was ekskluzywny masaż i egzotyczna kolacja. Zapraszamy.
Cechy
Miejsce:
Orientacyjny czas:
Termin:
Przewodnik:

Phuket, Tajlandia
11:30 - 20:30
wtorki
polski

krótka charakterystyka wycieczki
Cena
3500 THB
Opcja wiekowa: Tooltip

Data wycieczki:


Opis wycieczki

"Kultura i obyczaje" to opowieść o Tajlandii, gdzie odwiedzane miejsca są tłem do spójnej i interesującej historii, w której uczestnicy biorą aktywny udział. Nie ma samodzielnego zwiedzania - przewodnik idzie z grupą we wszystkie miejsca, a działania stają się częścią opowieści - jest więc składanie darów, wróżby, opowieść o masażu połączona jest z najlepszym na wyspie ekskluzywnym masażem. Kolacja jest wystawna i bez ograniczeń, w tym alkoholu. To jest również subiektywne spojrzenie na Tajlandię i Tajów z naszej perspektywy wieloletniego pobytu, w tym prozaicznych codziennych spraw takich jak potyczki z urzędami, urodzenie dziecka, tajska szkoła, nasza nauka języka, otwieranie biznesu, kupno domu itp. Nie jest możliwe, aby lokalny przewodnik, nawet mówiący po polsku, miał porównywalny dystans do opowiadanych historii.

Opowiemy Wam:

 • O filozofii buddyjskiej - jej intrygujących kontrastach i podobieństwach do filozofii chrześcijańskiej
 • O historii Tajladnii - jak kraj radził sobie w epoce kolonialnej oraz w czasie wojen
 • O społeczeństwie: mentalności ludzi, ich rozumieniu honoru, codziennych zwyczajach
 • O różnorodności narodowej i religijnej wyspy Phuket
 • O świętach i ciekawych obrzędach
 • O prostytucji, seksturystyce i zmianach płci

Wycieczka prowadzona jest przez nas od 7 lat. Powstała jako rozwinięcie opowiadań dla rodziny i przyjaciół pt. "Jak się wam żyje w Tajlandii" i w takim prywatnym i niekonwencjonalnym stylu prowadzona jest do dziś. Od 7 lat zbieramy komentarze, w których większość naszych klientów ocenia jako jeden z najlepszych "fakultetów" w jakich uczestniczyli w życiu. Uważamy że warto by także Państwo wrócili z takimi wrażeniami z wakacji. Program to aboslutny all inclusive, po drodze zatrzymujemy się na napoje, przekąski, lody, kososy, idziemy na masaż do najlepszego salonu na wyspie. Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni.

W programie:

 • Doświadczycie dobrodziejstw masażu;
 • Dowiecie się ciekawej historii o górnikach na Phuket oglądając zabytkowe kamienice;
 • Przepowiecie przyszłość za pomocą chińskich wróżb;
 • Nauczycie się, która pozycja Buddy jest przypiasana do poszczególnych dni tygodnia i co się z tym wiąże;
 • Usłyszycie o obyczajach związanych z urodzinami i umieraniem - pokażemy Wam miejsce, gdzie zrzuca się prochy zmarłych do morza i opowiemy jak wiara w reinkarnację wpływa na mentalność;
 • Sprawdzicie, czym rożni się świątynia buddyjska od chińskiej;
 • Złożycie tradycyjne dary w świątyni;
 • Zjecie bardzo egzotyczną i bardzo smaczną kolację w sercu tajskiego miasta gdzie rzadko widać "białe twarze" czyli "farangów";

W cenie

W cenie wycieczki: opieka polskiego przewodnika, bilety wstępu, kolacja i napoje (w tym alkoholowe).

Weź ze sobą

Aparat foto; ubranie stosowne do świątyni (zakryte ramiona, spodenki/spódnica do kolan) lub chusta; buty, które łatwo się zdejmuje - będziecie jest zzuwać kilkakrotnie w ciągu dnia; drobne na napiwki

 

Dojazd

Phuket

Oferujemy bezpłatny transfer  z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od najbardziej popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak

Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Khao Lak. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.