ORIENTAL  TOURS  TAJLANDIA

wycieczki z polskim przewodnikiem

Bangkok - Pattaya - Phuket - Kao Lak

strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Małgosia +66 879 80 75 70

**iMessage, FaceTime, Whatsapp, Viber, Line**

Facebook: Oriental Tours Wycieczki po polsku facebook.com/OrientalPhuket
Skype: asian_divers
strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Nie zarezerwowałeś jeszcze wycieczek

Między niebem a piekłem

Od centrum wszechświata po czeluście piekieł Oglądamy miejsca, które kojarzą się z niebem albo piekłem. Centrum wszechświata - na szczycie wzgórza, bardzo blisko bogów, skalna świątynia medytacji pośrodku dżungli wskazuje drogę do nieba, w jaskini "brzuchu słonia" poczujemy się jak w obcej krainie na dnie świata, skąd zejdziemy jeszcze niżej, by spotkać się oko w oko z mieszkańcami buddyjskiego inferno. Na koniec relaks z zapierającym dech widokiem na skały zatoki Phang Nga, gdzie znowu...
Cechy
Miejsce:
Orientacyjny czas:
Termin:
Przewodnik:

PhangNga, Tajlandia
10:00 - 18:00
soboty
polski

krótka charakterystyka wycieczki
Cena
3500 THB
Data wycieczki:


Opcja wiekowa: Tooltip

Opis wycieczki

"Między niebem a piekłem" to połączenie atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych, połączonych w ciekawą i spójną opowieść. Wszystkie odwiedzane miejsca łączą się z wyobrażeniem nieba lub piekła. Oba te światy występują we wszystkich religiach świata - opowiemy, jak wyglądają lokalne wierzenia, jak to się ma do reinkarnacji, czy niebo to nirvana i czy pobyt w inferno jest wieczny. Przy okazji są to piękne miejsca: świątynia z relikwiami Buddy, malownicze wapienne klify porośnięte dżunglą, krasowa, bogato zdobiona jaskinia i piękny punkt widokowy.

Jest to idealna kontynuacja i uzupełnienie wycieczki Kultura i obyczaje na Phuket


  • Miejsca są ciekawe dla dorosłych i dla starszych dzieci;
  • Zrobicie unikatowe zdjęcia gdyż większość elementów programu jest w miejscach nie odwiedzanych przez turystów;
  • Wycieczka dostępna jest z Phuket, Khao Lak i Krabi/Ao Nang;

Szczegółowy program:

Odbiory z hoteli: 8:00-9:00 - zależnie od lokalizacji. Dokładną godzinę potwierdzimy w momencie rezerwacji.

1) Swiatynia Chedi - centrum wszechswiata na szczycie wzgórza
2) Swiatynia medytacji w srodku dzungli
3) Krasowa jaskinia, która pokonujemy kajakiem, tratwa i pieszo
4) Smaczny lunch - dania kuchni tajskiej lub europejskiej
5) Pieklo.
6) Punkt widokowy nad zatoka Phang Nga

Powrót do hoteli: 19:30 - 20:30


Uwaga:

Piekło jest przedstawione w sposób nieodpowiedni dla młodszych czy bardziej wrażliwych dzieci - mogą się po prostu przestraszyć. Tuż obok znajduje się plac zabaw, gdzie dziecko pod opieką jednego z rodziców (np na zmianę) lub naszej tajskiej załogi, gdzie bez stresu może przeczekać zwiedzanie. W całym obiekcie jesteśmy ok. godziny; do czeluści piekieł schodzimy na ok. 20 minut. Dla wrażliwców nieodpowiednie jest ostatnie 20 minut.Chcąc jak najlepiej spędzić czas na tej wyjątkowej wycieczce prosimy o przygotowanie odpowiedniego stroju.

Weź ze sobą

Weź ze sobą:

  • Centrum wszechświata można zwiedzać jednyie z zakrytymi kolanami i ramionami, w ubraniu nieprzeźroczystym. Chusta nie wystarczy. Zapominalscy mogą wypożyczyć odpowiednie ubranie (spodnie i/lub koszulkę) za 20 thb (2 zł) przed wejściem.
  • Do jaskini potrzebne są buty, które mogą się zamoczyć, najlepiej gumowe, z trzymaniem pięty (nie japonki), neoprenowe, nurkowe są ok. Kajaki i tratwy bambusowe są mokre - to na czym się siedzi będzie wilgotne. Część jaskini pokonujemy pieszo w wodzie maks. do kolan - idealny strój to krótkie spodenki lub kąpielówki i plastikowe sandały. Jeśli takich nie macie - w czasie wycieczki zorganizujemy krótki postój w lokalnym sklepie, gdzie za kilkanaście złotych staniecie się posiadaczami tajskich crocsów :)
  • Punkty widokowe zwykle są na górze - wymagane będzie podejście pod górę (ok. 300 m), i w zależności od kondycji: sandały lepsze niż japonki, a adidasy lepsze niż sandały.
  • Świątynię medytacji i piekło zwiedzamy bez dodatkowych wymagań dotyczących stroju. Pątnicy w piekle są nadzy, ale nie dotyczy to zwiedzających :)
  • Aparat foto - wszędzie (z wyjątkiem wnętrza jaskini) można i trzeba robić zdjęcia.
  • Drobne na napiwki

W cenie

Bilety wstępu, opieka polskiego przewodnika, lunch - do wyboru potrawy tajskie lub europejskie, napoje, piwo, kawa, herbata.

Dojazd

Phuket

Oferujemy bezpłatny transfer z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od najbardziej popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak

Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Khao Lak. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.

Ao Nang

Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Ao Nang. W przypadku mniejszej ilości osób lub innych lokalizacji w prowincji Krabi prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.