ORIENTAL  TOURS  TAJLANDIA

wycieczki z polskim przewodnikiem

Bangkok - Pattaya - Phuket - Kao Lak

strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Małgosia +66 879 80 75 70

**iMessage, FaceTime, Whatsapp, Viber, Line**

Facebook: Oriental Tours Wycieczki po polsku facebook.com/OrientalPhuket
Skype: asian_divers
strona w przebudowie. Aktualne oferty na http://www.asiandivers.pl

Nie zarezerwowałeś jeszcze wycieczek

Most na rzece Kwai i ruiny Ayutthaya

Dwudniowa wycieczka - wspaniała przyroda, zabytki i trochę historii Najsłynniejszy pływający targ świata - Damnoen Saduak, Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu pracy, a na koniec dnia orzeźwiająca kąpiel pod wodospadem Erewan. Nocleg w pobliżu rzeki Kwai. Drugi dzień wśród ruin i świątyń Ayutthaya - zwanej małym Angkor Wat - miejscem, gdzie mieszkają duchy dawnego Syjamu.
Cechy
Miejsce:
Orientacyjny czas:
Termin:
Przewodnik:
Kanchanaburi, Ayutthaya
2 dni / 1 noc
sobota-niedziela
polski
krótka charakterystyka wycieczki
Cena
8500 THB
Opcja wiekowa: Tooltip

Data wycieczki:


Opis wycieczki

Damnoen Saduak to jeden z najciekawszych wodnych targów świata. Tu w powolnym rytmie Syjamu poruszają się łodzie z towarem lub z klientami, próbując spotkać się w wąskich kanałach. Wsiądź do jednej z nich i stań się uczestnikiem tej niecodziennej wymiany handlowej.

Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu jest uważana za jedno z największych przedsięwzięć inżynieryjnych okresu II Wojny Światowej. Dziś w tym miejscu czeka Was relaksująca przejażdżka pociągiem przez słynny Most na rzece Kwai, z widokami na rzękę, góry i  tajską wieś.

Lunch zjemy w restauracji z widokiem na rzekę Kwai, a następnie udamy się na relaks i kąpiel pod wodospady w dżungli do Parku Narodowego Erewan.

Wczesnym wieczorem zameldujemy się w hotelu, by spędzić wieczór w jednej z restauracji nad rzeką Kwai lub spacerując po lokalnym miasteczku.

Drugiego dnia, po śniadaniu, przejedziemy do dawnej stolicy Syjamu. Ayutthaya w XVI wieku była największą metropolią świata. Ruiny khmerskich świątyń i buddyjskie budowle będą tłem do opowieści snutych przez polskiego przewodnika - o dawnej świetności miasta, jego władcach, dawnych zwyczajach, wojnach w obronie niepodległości z udziałem europejskich najemników, słoniach bojowych i wielu innych. Jak zwykle na naszych wycieczkach zabierzemy Was na wspaniały lunch.

Szczegółowy program wycieczki:

Program 2 dni / 1 noc polecamy rozpocząć od czwartkowej wycieczki jednodniowej do Bangkoku i zwiedzić te miejsca w pakiecie 3 dni/ 2 noce. Zapraszamy.

Dzień 1. Most na rzece Kwai.

 • Spotkanie w hotelu w Pattaya - około 4 nad ranem. Dla osób nocujących w Bangkoku ok. 6 rano. Hotele przygotywuwują tzw. suchy prowiant - śniadanie w pudełkach, które można zabrać ze sobą i zjeść w drodze na miejsce zwiedzania.
 • Pływający targ Damnoen Saduak.

Targowisko na wodzie - dziesiątki drewnianych łodzi oferuje różnorodne produkty: świeże owoce, warzywa, pamiątki, wyroby rękodzieła, przyprawy. Wsiądziemy na małą łódź i przepłyniemy kanałami pośród sprzedawców na łodziach.

 • Most na rzece Kwai i Kolej Śmierci.

Zbudowana w latach 1942-1943 miała być bezpieczną drogą zapatrzenia armi japońskiej podczas planowanego ataku na Indie. Budowana przez jeńców wojennych, układających trakt przez ręcznie kute w skale wąwozy, dziką dżunglę, ui drewaniane wiadkukty wzdłuż rzeki pochłonęła niemal 100 tys ofiar. Stąd nazwa Kolej Śmierci. Podczas podróży pociągiem (ok. 1,5 h) jest okazja do zobaczenia efektów heroicznej pracy budowniczych, a także meandrów rzeki Kwai, pól ryzowych, upraw i zwykłego wiejskiego zycia na tle wzgórz porośniętych soczysto zieloną dżunglą. Otrzymacie pamiątkowy dyplom przejazdu Koleją Śmierci.
Trasa przejazdu obejmuje słynny most na rzece Kwai; przy którym znajduje się Muzeum historyczne. Będziecie mieli okazję przejść po moście, a chętni będą mogli odwiedzić muzeum z obozowymi pamątkami. Przewodnik opowie o niezwykłych umiejętnościach dyplomatycznychTajów, które uchroniły kraj jako jedyny w regionie Azji PD-Wsch od podległości kolonialnej i zniszczeń wojennych

 • Lunch w lokalnej restauracji.

Zestaw smacznych dań kuchni tajskiej serwowany w formie szwedzkiego stołu

 • Pobyt nad wodospadami Erewan.

Park Narodowy Erewan to piękna trasa przez dżunglę z 7 wodospadami po drodze. Na zwiedzenie ich wszystkich trzeba całego dnia. My zostaniemy w obrębie pierwszych 3 wodospadów - każdy według własnego uznania spędzi tu czas: na spacer po dżungli, kąpiel pod wodospadem, relaks i fotgrafie na tle wspaniałej przyrody

 • Zakwaterowanie w hotelu w Kanchanaburi

Noc spędzamy w Kanchanaburi, w klimatycznym hoteliku w okolicach rzeki Kwai. Jest tu wiele restauracji położonych tuż nad wodą, gdzie można miło spędzić wieczór. Więcej o praktycznych aspektach noclegu przeczytaj w zakładce "Nocleg".


Dzień 2. Ayutthaya.

 • Śniadanie w hotelu w Kanchanaburi.

Tym razem nie będziecie wstawać przed świtem i zdążycie zjejść śniadanie w hotelu :)

 • Pobyt i zwiedzanie Ayutthaya.

Zwiedzanie śwątyń i średniowiecznyoch ruin w dawnej stolicy Tajlandii - Ayutthaya, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO to jakby podróż w czasie. Mini bus zabierze Was do średniowiecznej stolicy Tajlandii, gdzie wraz z polskim przewodnikiem poznacie historię Imperium Syjamu. Przejdziecie przez średniowieczne ruiny klasztorów i świątyń - krużganki, schodki, arkady - podziwiając architekturę kiedyś największego miasta na świecie. Klimat ruin bardzo przypomina kmerski Angkor Wat w Kambodży. Dowiemy się o upadku tej metropolii obleganej przez armię birmańskich wojowników na słoniach bojowych.

 • Lunch

Po lunchu powrót do hotelu w Pattaya lub do Bangkoku.

Dojazd

Informacje praktyczne dotyczące dojazdu na wycieczkę:

 • Podczas wycieczki jednodniowej i trzydniowej w Bangkoku, Kanchanaburi i Ayuthaya poruszamy się minibusami Toyota Commuter. W busach nie ma miejsc na duży bagaż, a wyłącznie bagaż podręczny, który musi zmieścić się pod siedzeniami.

Dojazd do Bangkoku dla osób z Phuket, Khao Lak i Krabi:

 • Przejazd nocnym autobusem do Bangkoku zajmuje 12 godzin. Wybierając tę opcję, wyjazd na wycieczkę rozpoczyna się dzień wcześniej późnym popołudniem. Autobus odjeżdża z dworca na Phuket o 18:30. Powrót z Bangkoku jest w kolejny dzień po zakończeniu wycieczki ok. 7:00 na dworcu
 • Autobus jest nowoczesnym, dwupoziomowym autokarem o takim samym standardzie, jaki znamy z Europy - klimatyzowanym i z toaletą i oferuje 2 warianty: klasę I i VIP. Różnica dotyczy szerokości siedzenia: klasa I to siedzenia takie, jakie są zwyczajowo w autokarze; VIP są szersze (ale nie wystarczająco szerokie dla np. mamy z małym dzieckiem). Autokar bez względu na klasę jedzie tą samą trasą i w tym samym czasie. W czasie około12 godzin jazdy jest 1 zaplanowany przystanek (około północy) na dużej stacji benzynowej, gdzie można coś zjeść. Autokar nie zatrzymuje się na żądanie w trakcie jazdy (np. na dodatkową toaletę). Toaleta w autokarze bywa ciasna i brudna. Na podróż autokarem koniecznie trzeba się zaopatrzyć w coś ciepłego do ubrania, gdyż często klimatyzacja jest ustawiona na bardzo niską temperaturę. Zalecamy podróż do Bangkoku samolotem.
 • Przelot na trasie Phuket - Bangkok trwa 1,5h i odbywa się w pierwszy dzień wycieczki rano - lotem o 6:45 rano z Phuket, tanimi liniami Air Asia na lotnisko Don Muang. Ceny przelotu zależą od przewoźnika i konkretnej daty. Organizator może pomóc w zakupie biletu przez internet - stronę przewoźnika lub klient kupuje go samodzielnie po upewnieniu się, że będzie to właściwy lot. Proszę nie wykupywać opcji bagażu, oprócz bagażu podręcznego. Nie mamy możliwości odbierania państwa naszym transportem z bagażem innym niż miejszczącym się pod siedzeniami w busie, chyba, że uzgodnicie to specjalnie z nami.
 • Trasę Phuket - Bangkok - Phuket można pokonać również w jedną stronę samolotem, w drugą autobusem - w takim wariancie lepiej wybrać lot do Bangkoku a powrót autobusem.
 • W pakiecie 3 dni / 2 noce transfery: hotel na Phuket lub w Khao Lak - lotnisko i z powrotem oraz z lotniska Don Muang w Bangkoku lub hotelu w China Town i z powrotem jest wliczony w cenę wycieczki.
 • Podczas wycieczki jednodniowej do Bangkoku transfery na/z lotniska nie są wliczone w cenę wycieczki.
 • transfery z Krabi nie są wliczone w cenę wycieczki

 

Dojazd do Bangkoku dla osób z Pattaya:

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Pattaya i transfer busem do Bangkoku i z powrotem jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

Dojazd do Bangkoku dla osób z Hua Hin i Cha Am

 • Odbiór ze wszsytkich hoteli na terenie Hua Hin i Cha Ami transfer busem do Bangkoku i z powrotem nie jest wliczony w cenę. Godzina odbioru z recepcji w dniu wycieczki do Bangkoku - 6 - 7 rano (w zależności od lokalizacji hotelu).

W cenie

W cenie pakietu:

- 1 nocleg w urokliwym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem; hotel oferuje dostawki do pokoi
- 2 dni wycieczki z polskim przewodnikiem wg opisu powyżej; w cenie wycieczek wszystkie zaplanowane przejazdy, bilety wstępu
- 1 śniadanie w hotelu i 2 lunche w lokalnych restauracjach - lunche są prostymi posiłkami kuchni tajskiej;
- transfer z hotelu w Pattaya w obie strony
- transfer z hotelu w China Town w pierwszym dniu wycieczki
- transfer powrotny z Ayutthaya na lotnisko Don Muang

Transfery z/do hoteli na terenie Bangkoku - ewentualna dopłata i możliwości do uzgodnienia.

W cenie nie ma:
- dojazdu/ przelotu do Bangkoku z Phuket
- kolacji

Weź ze sobą

Co zabrać ze sobą:

  1. Do busa: małą poduszkę, jak do samolotu, bluzę lub koszulę z długim rękawem;
  2. Odpowiedni ubiór do świątyń i wygodne, przewiewne obuwie;
  3. Stosowną ochronę przed słońcem; Oprócz kremu doskonale sprawdza się parasol. Zwykle im dalej od morza tym goręcej;
  4. Koszulki na przebranie - w razie spocenia lub zmoknięcia, aby nie siedzieć w mokrym ubraniu podczas jazdy klimatyzowanym busem;
  5. Lokalne pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje;
  6. Aparat fotograficzny;
  7. Paszport, polisę ubezpieczeniową;

Ubiór do świątyń:

  1. Do wszystkich światyń obowiązuje odpowiedni ubiór - tzn. odzież zakrywająca uda, ramiona i z małym dekoltem. Kobiety powinny mieć zakryte kolana
  2. Najbardziej restrykcyjnym miejscem pod względem ubioru jest Grand Palace. Ubranie dla Pań i Panów musi zakrywać kolana (być zdecydowanie poniżej kolan), rękawy sięgać do łokci, nie obcisłe. Chusty nie spełniają tego wymogu, a osoby niewłaściwie ubrane nie są wpuszczane do obiektu, dlatego prosimy o przygotowanie się. Mozliwe jest wypożyczenie czystego stroju, na miejscu za niewielką opłatą, aby uniknąć noszenia ubrań. Ze względu na otwartą przestrzeń w Grand Palace bardzo zalecamy wzięcie parasola lub okrycia na głowę, aby chronić się przed przegrzaniem

Ostrzeżenia:

  1. W Bangkoku widzi się ostrzeżenia przed kieszonkowcami, prosimy o zachowanie ostrożności przy wyciąganiu pliku banknotów lub zostawianiu otwartej torebki. Poziom własnej ochrony i rzeczywiste zagrożenie nie muszą być jednak większe niż zwyczajowo w Polsce.
  2. Coraz częściej słyszymy o kradzieżach w tuk-tukach. Typowy scenariusz: kierowca tuktuka dzwoni do kogoś przez telefon, chwilę później skręca w pustą uliczkę a pasażer lub kierowca przypadkowo mijanego skutera próbuje wyrwać plecak lub torbkę pasażerów. Prosimy nosić w Bangkoku paszporty i karty kredytowe w kieszeni blisko ciała. Nie znamy przypadków rozbojów, ale drobnych kradzieży tak.

 

Nocleg

W ramach wycieczki 2 dniowej oferujemy 1 nocleg w Kanchanaburi.

Na nocleg wybieramy miejsca, które oprócz dobrego standardu mają też lokalny urok i wystrój. Naszymi ulubieńcami są hotele typu butikowego, które trudno czasem zakwalifikować na podstawie gwiazdek. Naszym zdaniem o wiele przyjemniej jest spać w maleńkim, pięknie urządzonym hoteliku, w którym nie ma basenu niż w molochu przypominającym lata 80. PRL, dumnie prezentującego 4* na folderach, z zatłoczonym basenem i korytarzami pełnymi hałaśliwych Rosjan i Chińczyków.

Pierwszorzędnym kryterium wyboru miejsca na nocleg podczas wycieczki krajoznawczej jest lokalizacja - w okolicy musi się coś dziać, musi być pomysł na spędzenie wieczoru, gdyż po to jeździmy na wycieczki, żeby nie siedzieć na leżaku przy basenie. Sąsiedztwo dobrego jedzenia, masażu, sklepu to ważne czynniki wyboru miejsca.

Nocleg w Kanchanaburi.

Hotel położony w pobliżu rzeki Kwai, dający możliwość przejścia piechotą do restauracjii przy rzece i centrum miasteczka. Staramy się unikać spania w hotelach bambusowych na rzece ze względu na fatalne warunki i dokuczliwe owady.

Pokoje dwuosobowe z możliowością dostawki.

W cenie: śniadanie.

Szukaj wycieczek z: