Oriental Tours Co. Ltd 43/60 Viset Rd, Moo 5, Tambon Rawai, Phuket 83100, Thailand TAT License No. 34/02376

0
  • No products in the cart.
Top
Phi Phi - Oriental Phuket Tours
fade
653
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-653,theme-voyagewp,mkd-core-1.3,mkdf-social-login-1.4,mkdf-tours-1.4.3,woocommerce-no-js,voyage-ver-2.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-large-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Phi Phi

Phi Phi

per person

Koh Phi Phi słynie z pięknych, piaszczystych plaż, raf koralowych i fantastycznych nurkowisk.

Na Phi Phi składa się kilka wysp. Największa Phi Phi Don jest jedyną zamieszkałą, to na niej mieszczą się hotele, restauracje i sklepy. Noc na Phi Phi jest niezapomnianym przeżyciem o klimacie hippisowskim. Brak ruchu kołowego, barów z dziewczynkami, zgiełku nocnego życia obecnych prawie wszędzie indziej w Tajlandii, jest na pewno powodem, żeby zatrzymać się tutaj na noc.

Phi Phi Lay słynie z Maya Bay, na której jest „Niebiańska Plaża”, gdzie kręcono film pod tym samym tytułem, z Leonardo di Caprio w jednej z głównych ról . Dwie małe wysepki Koh Bida Nok i Koh Bida Nai są najlepszymi nurkowiskami wokół Phi Phi i jednymi z lepszych blisko Phuket. Możliwe jest także nurkowanie praktycznie dookoła Phi Phi Don i Lay. Te nurkowiska mają dno na ok 20 m, a powyżej skalistą ścianę porośnięta głównie twardym koralem. W wielu miejscach Phi Phi są podwodne jaskinie, niektóre małe i łatwe, inne o złożonych porozgałęzianych systemach. Nurkowania jaskiniowe nie są tu głębokie, jednak miejscami wymagają przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu. Penetracja jaskini Wang Long jest możliwa na prawie kilometr od wejścia, a miejscami konieczne jest przeniesienie sprzętu nad wodą jaskiniowym korytarzem.


Koh Bida Nok

Położona bardziej na południu jest większa i przypomina nieco Koh Doc Mai. Jej południowo – zachodnia ściana opada pod wodą do 30-40m i jest miejscem, w którym można spotkać rekiny rafowe, duże ryby w ławicach, czasami orlenie lub nawet rekiny wielorybie. Strona południowo – wschodnia oferuje wspaniałe przepływy i korytarze pomiędzy głazami porośniętym koralami. Część północno – wschodnia rozpoczyna się płytką zatoką, w której można uczyć się nurkowania, albo kończyć nurkowanie zaawansowanej grupy. W części wschodniej spotyka się często rekiny lamparcie, żółwie, ośmiornice, i pełna gamę ryb rafowych.


Koh Bida Nai

Położona pomiędzy Bida Nok a Phi Phi Lay jest najlepszym miejscem do spotkania rekinów brodatych (lamparcich). Wspaniała rafa o fantazyjnych kształtach – nazwana zresztą Fantasy Reef – daje możliwość podziwiania niezwykłego bogactwa miękkich korali i setek gatunków ich mieszkańców. Strona wschodnia wydaje się być ciekawsza, pomimo że zachodnia jest głębsza i jako bardziej zacieniona daje schronienie większej ilości krewetek, krabów i ślimaków. Koniki morskie rezydują od kilku lat w północnej części Bida Nai.

Czytaj Więcej