Oriental Tours Co. Ltd 43/60 Viset Rd, Moo 5, Tambon Rawai, Phuket 83100, Thailand TAT License No. 34/02376

0
  • No products in the cart.
Top
Similany - Oriental Phuket Tours
fade
531
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-531,theme-voyagewp,mkd-core-1.3,mkdf-social-login-1.4,mkdf-tours-1.4.3,woocommerce-no-js,voyage-ver-2.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-dark-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-large-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Similany

Similany

per person

Dla każdego nurkującego Similany są miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Tajlandii.

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Dziewięć wysp położonych liniowo z południa na północ jest obsługiwanych przez wiele łodzi safari o zróżnicowanym standardzie i cenach. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych lub oddalanych od Similanów przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Składowa tych dwóch mas wody jest bardzo trudna do przewidzenia i nie potrafimy dobrze przewidywać prądów na Similanach. Temperatura wody waha się w granicach 26 – 30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów, z przewagą miejsc o bardzo dobrej widoczności.

Granitowe Similany oferują generalnie 2 typy nurkowisk: zachodnie strony wysp są to skaliste, porośnięte twardymi koralami, głębokie nurkowiska odwiedzane często przez duże ryby – rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki, ostroboki. Wschodnie – piaszczyste, z połaciami korali rogatych, wielkimi, czasem kilkunastometrowymi głowami twardych korali, gorgoniami i setkami gatunków ukwiałów są bardzo kolorowe. Zamieszkałe przez wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki, koniki morskie.

Ponieważ wiele doskonałych nurkowisk Similanów, znajduje się poniżej 18m, od naszych klientów wymagamy posiadania co najmniej stopnia AOWD. Możliwe jest przeprowadzenie kursu PADI Advanced Water Diver w czasie safari.

Wyspy nie są zamieszkałe przez stałych mieszkańców. Mieści się tutaj siedziba PN Similan oraz dwa campingi, gdzie można zostać na noc. Na wielu wyspach są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy (to porównanie jednego z naszych klientów). Pomiędzy nurkowaniami można się tam wybrać, pontonem – na plażowanie, kąpiel i krótkie spacery na punkty widokowe.

Pomimo, że dobre warunki nurkowe wykraczają poza okres październik – maj, Similany są zamykane dla celów konserwacji raf (cokolwiek to znaczy) na pozostałą część roku. Przepisy regulujące czas otwarcia wysp dla nurków zmieniają się co roku. Napisz do nas zanim podejmiesz decyzję, kiedy wybrać swoje wakacje a sprawdzimy dostępność rejsów.

Czytaj Więcej